Skip to content

Dlouhodobá půjčka bez registru a její podmínky

Jak vypovídá název, hlavním charakteristickým znakem této půjčky je dlouhá doba splatnosti. Dlouhodobá půjčka bez registru je doménou nebankovních poskytovatelů půjček. Výhodou dlouhodobé půjčky je, že ji nemusíte splatit do 30 dnů, ale splátku si rozložíte do několika let. Doba splatnosti je obvykle šest měsíců až 30 let, přičemž splatnost 20 – 30 let je charakteristická pro hypotéční úvěry a americkou hypotéku. Půjčit si můžete i několik milionů korun. Nebankovní společnosti mají zpravidla stejné podmínky jako banka, případně je úvěr ještě levnější.

Dlouhodobá půjčka bez registru nelze sjednat bez doložení příjmů

Ačkoliv má dlouhodobá půjčka bez registru velmi benevolentní podmínky, co se týče podmínek sjednání, bez dokladů ji nesjednáte. Často si lze pořídit dlouhodobou půjčku účelovou, kterou musíte využít k účelu, který je uveden ve smlouvě. Je proto sjednávána nejčastěji na rekonstrukci nemovitosti nebo nákup auta. Delší doba splatnosti a vyšší částka pak znamenají mnohem větší odpovědnost. Proto si to, zda si půjčku sjednáte, řádně promyslete. Uvědomte si:

  • na co si chcete půjčit
  • kolik peněz chcete
  • jak vysokou měsíční splátku můžete dávat
  • dokdy chcete mít půjčku splacenou

Dlouhodobá půjčka a prověřování registrů

Dlouhodobá půjčka bez registru může pomoci především těm, kdo si chtějí půjčit, ale kvůli záznamu v registru dlužníků je odmítne každá banka. Ze zákona musí poskytovatel dlužníka řádně prověřit. Je však jen na něm, zda prověří registry nebo si vyžádá potvrzení o příjmu.
Problém s registry může potkat i člověka, který se jen opozdí se splátkou úvěru, kreditní karty nebo například účtu za telefon. Negativní záznam nemusí vždy znamenat, že vám v bance nepůjčí, ale často je to komplikovaná překážka. V nebankovním sektoru je dlouhodobou půjčku mnohem snazší získat. Půjčit si můžete například 300 000 se splatností na 6 let.
I u těchto půjček však platí zásady zdravého úvěrování. V každém případě si ujasněte, zda je pro vás půjčka nezbytná, zda máte dostatečný příjem. Každá splátka nabourá rodinný rozpočet. Stejně tak nepodceňujte situaci, kdy nemáte dostatek hotovosti na splátky. Raději vše s věřitelem okamžitě řešte. Hrát mrtvého brouka se nevyplácí.

Ohodnoťte tuto stránku