Skip to content

Existují nebankovní půjčky kde opravdu půjčí?

Potřebujete půjčit peníze, ale banka vás nevidí jako vhodné klienta a tak vám půjčku zamítla? Řešením může být nebankovní půjčka. V tomto případě je však potřeba vybírat poskytovatele půjčky o to více pečlivěji. Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí rozhodně nepodceňujte.

Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí jako alternativa k půjčce v bance

Nabídka poskytovatelů půjček se poměrně zúžila vlivem nového zákona o spotřebitelském úvěru, který vstoupil v platnost v roce 2016. I tak je stále z čeho vybírat. Nebankovní půjčky kde opravdu půjčí jsou jakousi alternativou půjčky v bance. Banky nabízí většinou větší obnosy peněz nebo je třeba projít velmi složitým a přísným procesem schvalování. Nebankovní poskytovatel vám nabídne menší obnos a získat půjčku je mnohem méně náročnější než v bance. Nebankovní půjčky často nejsou omezeny minimální výší půjčky, lze si tak půjčit například pouze 5 000 Kč či méně.

Některé nebankovní půjčky kde opravdu půjčí nabízejí úvěry bez doložení příjmů nebo nahlížení do registrů. Pokud se klient takovouto nabídkou nechá zlákat, může splakat nad výdělkem ve chvíli, kdy není úvěr schopen řádně splatit. Věřitel bude postupovat velice tvrdě. Existují i nebankovní společnosti, které posuzují žadatele mnohem přísněji a nepůjčí každému. Pokud vás i tento věřitel odmítne, měl by to pro vás být jasný signál, že už si nemáte půjčovat další peníze.

Vyberte si vhodnou nebankovní půjčku

Pokud hledáte nebankovní půjčky kde opravdu půjčí, vybírejte si ze značkových a zavedených společností. Rozhodně se vyhněte nabídkám vyvěšených na zastávkách MHD či na ulici. Vytipovaného poskytovatele si řádně prověřte. Při sjednávání půjčky se neunáhlete a i když jste v časové tísni, nekývněte na první nabídku. Zpozornět u nabídek rychlé půjčky do hodiny, kde není potřeba dokládat příjem nebo nekontrolují registry.

Půjčku si řádně prověřte

Pokud vás věřitel neprověří, má ošetřeno riziko nesplácení půjčky zpravidla vysokými úroky či pro vás nevýhodnými obchodními podmínkami. Před podpisem smlouvy je vhodné si veškeré materiály prostudovat. Pokud vám poskytovatel neumožní do smlouvy a obchodních podmínek nahlédnout předem, mějte se na pozoru.

Důležité u každé půjčky je vědět, k čemu se zavazujete, jaké jsou sankce za nedodržení podmínek. V případě, že nebankovní půjčku čerpáte a nezvládáte splácení, je vhodné se domluvit na optimálním řešení současné situace tak, aby byly spokojeny obě strany.

Ohodnoťte tuto stránku