Skip to content

Je půjčka bez doložení příjmů výhodná?

V dnešní době je velice populární půjčka bez doložení příjmů. Jedná se o nejdostupnější produkt v kategorii nebankovních půjček. Výhodou je, že nemusíte žádat o potvrzení o výši příjmu v práci a zaměstnavatel se tak nemusí dozvědět o vaší půjčce. Pro někoho je toto velmi důležité. Online půjčka bez doložení příjmů má řadu výhod, ale přináší i určitá rizika.

Jaké má půjčka bez doložení příjmů výhody

 • Rychlé sjednání přes internet
  Krátkodobá půjčka bez doložení příjmů lze sjednat velice snadno přes internet. Máte-li o konkrétní půjčku zájem, stačí oslovit danou nebankovní společnost. Stačí si nastavit výši půjčky a datum splatnosti a vyplnit formulář, který obsahuje jen několik políček. V dalším kroku obdržíte instrukce k půjčce, případně vás zkontaktuje pracovník.
 • Peníze okamžitě na účtu
  Mnoho lidi je překvapeno tím, že obdrží peníze pár minut poté, co jim je půjčka schválena. Peníze jsou zasílány z banky, kde má žadatel svůj účet. To urychluje převod financí. Převod peněz na účet v rámci jedné banky trvá pouze pár vteřin.
 • Půjčka je vhodná pro osoby s nízkým příjmem
  Půjčka bez doložení příjmů je vhodná pro osoby s nízkým příjmem. Abyste tuto půjčku dostali, stačí vám mít pouze minimální příjem. Díky tomu na půjčku dosáhnou nejen zaměstnanci, ale také důchodci, ženy na mateřské, studenti, osoby pobírající sociální dávky a OSVČ. Některé typy půjček lze získat i se záznamem v registru dlužníků.
 • Půjčka zdarma pro nové zákazníky
  Řada společností ve snaze získat nové klienty nabízí první půjčku zdarma. Nejde rozhodně o žádný podvod. Zájemce o půjčku vrátí pouze půjčenou částku, bez různých poplatků. Podmínkou je půjčku vrátit v řádném termínu. Pokud si splatnost odložíte nebo zaplatíte pozdě, jsou vám naúčtovány všechny příslušné poplatky.

Rizika spojená s půjčkou bez doložení příjmů

 1. Vysoké úroky a poplatky za prodloužení
  Tato půjčka bez doložení příjmů je výhodná pouze tehdy, pokud jste schopni splatit ji do jednoho měsíce. Roční úrok zde činí i několik tisíc p.a. Každé prodloužení půjčky je velmi drahé a půjčená částka se nesnižuje. Dejte si pozor rovněž na sankce plynoucí z nesplacení půjčky.
 2. Příjem je potřeba doložit
  Ačkoliv název napovídá tomu, že žadatel o půjčku nepotřebuje mít příjem, opak je pravdou. Žádná společnost nepůjčuje lidem, kteří nemají žádné příjmy. Dle zákona o spotřebitelském úvěru je potřeba ho prokázat například výpisem z účtu nebo náhledem do internetového bankovnictví, které společnost nesmí provést bez souhlasu klienta.
 3. Opoždění výplaty peněz
  Někteří poskytovatelé slibují schválení půjčky a její vyplacení do hodiny od odeslání žádosti. To však neplatí pro žadatele, kteří mají účet u jiné banky, než poskytovatel půjčky. Často je potřeba zaslat 1 Kč na ověření skutečného majitele účtu. Zasláním z účtu na účet mezi dvěma bankami se tak může opozdit o 1 -2 dny. Stejně dlouho pak trvá vyplacení peněz.
Ohodnoťte tuto stránku