Skip to content

Půjčka před výplatou ihned na účet a 4 důležité zásady

Půjčka před výplatou ihned na účet umí zažehnat finanční problém, ale také natropit spoustu škody, pokud s ní neumíte zacházet. Žít od výplaty k výplatě a počítat každou korunu je pro mnoho Čechů takřka životním standardem. Bez finanční rezervy pak stačí rozbitá pračka, školní výlet nebo jiný nečekaný výdaj a nastává obrovský problém. V takových chvílích se tito lidé snadno nechají nalákat na půjčku před výplatou, která je skvělou náplastí na tyto obtíže. Při jejím výběru však nejprve zvažte všechna rizika. Shrnuli jsme je do čtyř bodů.

Půjčka před výplatou není zrovna levná

Produkt půjčka před výplatou ihned na účet sebou přináší spoustu rizik. V prvé řadě počítejte s tím, že se jedná o poměrně drahý nebankovní produkt. Sjednání této půjčky je velmi jednoduché, ale je vykoupeno vysokou cenou. Do hranice 5 000 Kč není nutné respektovat maximální výši RPSN. Cena půjčky pak závisí na konkrétním poskytovateli. Za tisíc půjčených korun tak můžete na poplatcích a úrocích zaplatit 30 – 50% z půjčené částky. Půjčku si proto vždy řádně prověřte a hledejte nejlevnější nabídku.

Půjčku je nutné uhradit včas

Takzvaná půjčka před výplatou ihned na účet je speciální v tom, že na její splacení je lhůta maximálně 30 dní. Pokud se na vás vztahuje akce první půjčka zdarma, zaplatíte pouze půjčenou částku, žádné úroky a poplatky. V opačném případě je potřeba počítat s úroky a poplatky, které jsou s půjčkou úzce spjaty. Tyto společnosti velice často spoléhají na to, že se dlužník dostane do prodlení se splácením a budou mu tak naúčtovány vysoké poplatky za odložení splátky.

Vždy si řádně pročtěte obchodní podmínky

Jasné a stručné obchodní podmínky poskytuje jen malá hrstka poskytovatelů tohoto typu půjček. Smluvní podmínky u mikropůjček mají často desítky stran, kterými je potřeba se prokousat. Často nejde o obsah, ale o formulaci určitých pojmů. Některé firmy zvolí záměrně takový jazyk, aby mu klient nerozuměl a obchodník měl v případě potřeby možnost různě kličkovat. Vždy si obchodní podmínky řádně pročtěte. Části, kterým nerozumíte, si nechte řádně vysvětlit. Mohou se tam skrývat nejrůznější rizika, které jsou pak cestou do dluhové pasti. V případě, že se vám něco nezdá, klidně se poohlédněte po jiné půjčce. Půjčka před výplatou ihned na účet lze sjednat u mnoha společností.

Buďte obezřetní

U nízkých půjček do 5 000 Kč věřitelé sice musí nově posuzovat dlužníkovu bonitu a schopnost splácet, ale ne každý tak skutečně činí. Žádné nahlížení do registrů, žádné dokládání příjmů. Toto často prezentují jako svou výhodu na kterou bohužel dlužníci stále slyší. Tím, že si půjčíte v exekuci se můžete dostat do dalších problémů. Pokud nestíháte půjčku splácet, rozhodně si neberte další a všechny problémy řešte včas. Toto varování raději řešte konsolidací půjček nebo návštěvou dluhové poradny, kde vám s problémy pomohou.

Ohodnoťte tuto stránku